Театр дома

 Пальчиковий театр з паперу «Теремок» - чудова іграшка для малюків від 2-3 років і старше.  Розігруючи з дитиною казку, ви розвиваєте її мову.  Причому не тільки тим, що розповідаєте самі - а потім і з допомогою дитини - казку.  Адже залучаючи до розповідання ручки, пальчики ваших дітей ви стимулюєте пов'язані з ними мовні центру мозку.  Для більш старших дітків пальчиковий театр з паперу теж буде небесполезен.  Звичайно, казку «Теремок» вони вже знають напам'ять.  Але розігруючи її за допомогою пальчикових ляльок діти, кажучи за героїв казки, вдосконалюють навички володіння голосом.  Адже мишка розмовляє зовсім не так як ведмедик.  Крім того, 4-5 річні діти можуть взяти активну участь у створення ляльок, а більш старші і повністю зробити їх.

Пальчиковий театр з паперу «Теремок» на основі моделі орігамі «Кіготь»
Такі ляльки підійдуть для розігрування казки дітям будь-якого віку.  Робити їх дуже просто.  «Тулуб» ляльок складаємо з паперу з квадрат 8х8 або 9х9 см. Основою-тулубом послужить модель орігамі «Кіготь», схема якого наведена нижче.  Ви також можете подивитися покроковий майстер-клас до моделі орігамі «Кіготь».

Розфарбовуємо тулуб кольоровим олівцем відповідного кольору.  Малюємо або роздруковуємо голову ляльки, розфарбовуємо її.

Шаблони голів для ляльок до пальчикової театру з паперу «Теремок»

Вирізаємо голову з паперу, додаємо, якщо потрібно, деталі (в даному випадку хвіст).

Збираємо ляльку - приклеюємо голову і хвіст.  Щоб голова міцніше трималася, можна вирізати ще одну деталь голови по контуру і приклеїти її ззаду.  Лялька готова.

Як грати з пальчикових театром з паперу «Теремок» на основі «Кігтя»

Для того, щоб розіграти казку «Теремок» з такими ляльками нам не потрібні ніякі декорації.  Теремок - це долонька дитини.  Попросіть дитину підняти ручку і розчепірити пальчики.  Погладжуючи долоньку, починаєте розповідати казку.  Говоріть: «Стоїть в полі теремок»

Ви одягаєте на свою руку першу ляльку - мишку.  Говоріть: «Пробігала повз мишка-норушка.  Побачила теремок ».  Зігнутим пальцем постукує по долоні дитини.  Говоріть: «Тук-тук-тук!  Хто в теремочке живе.  Ніхто не відповідає.  Зайшла мишка в теремок і стала там жити »переодягатися ляльку на пальчик дитини.  Так само ходили, і з іншими персонажами.  Дитина відповідає вам за тих тварин, які вже «оселилися» в теремку.  При цьому можна похитувати пальчиком з тієї лялькою, від імені якої говорять.  Якщо дитина зовсім маленька, самі похитуйте його пальчики і говорите: «Я - мишка-норушка.  Я - жаба жаба. »  і т.д.

В кінці казки, коли ведмідь поліз в теремок і зламав його, зі словами «Ледве всі звірі встигли розбігтися!»  опустивши вниз і енергійно струсіть ручка дитини так, щоб всі ляльки впали на підлогу.  Це дуже радує малюків і знімає м'язову напругу з кисті і пальців.

З дітьми 4-5 років досить один-два рази зіграти разом, після чого малюки можуть влаштовувати «спектаклі» абсолютно самостійно.


Немає коментарів:

Дописати коментар